ՀՀ ԳԱԱ եւ ՀՊՃՀ Տեղեկագիր. Տեխնիկական գիտություններ =Proceedings of the NAS RA and SEUA: Technical Sciences

Պարամետրական տեսքի խաղային մոդելների լուծումը դիֆերենցիալ ձևափոխությունների կիրառմամբ

Բաղինյան, Մ. Կ. (2017) Պարամետրական տեսքի խաղային մոդելների լուծումը դիֆերենցիալ ձևափոխությունների կիրառմամբ. ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Տեխնիկական գիտություններ, 70 (1). pp. 123-130. ISSN 0002-306X

[img]
Preview
PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
796Kb

Abstract

Առաջարկվել է պարամետրական տեսքի խաղային մոդելների՝ դիֆերենցիալ ձևափոխությունների կիրառմամբ մաթեմատիկական ծրագրավորման պարամետրական խնդրին հանգեցման և լուծման եղանակ։ Դիտարկվել է օրինակ։ Предложен алгоритм для решения параметрических игровых моделей на основе задачи параметрического математического программирования с применением дифференциальных преобразований. Рассмотрена параметрическая игровая модель. An algorithm is proposed for solving game models with parametric coefficients based on the method of parametric mathematical programming problems by applying the differential transform method. A parametric game model is considered.

Item Type:Article
Additional Information:Решение параметрических игровых моделей с применением дифференциальных преобразований / М. К. Багинян. Solving parametric game models by applying differential transform method / M. K. Baghinyan.
Uncontrolled Keywords:պարամետրական խաղային մոդել, պարամետրական գծային ծրագրավորման խնդիր, պարամետրական սիմպլեքս մեթոդ, դիֆերենցիալ ձևափոխություններ։
Subjects:T Technology > T Technology (General)
ID Code:4140
Deposited By:Fundamental Scientific Library
Deposited On:11 Sep 2017 13:01
Last Modified:13 Jun 2019 18:42

Repository Staff Only: item control page